Kilka słów podsumowania

Kilka słów podsumowania od nas organizatorów:
Przede wszystkim najbardziej cieszy nas to, że wczoraj wszyscy dobiegliście cali i zdrowi do mety w Odrodzeniu. Wykazaliście się wielką siłą fizyczną i siłą charakteru, aby pokonać te warunki. Tak naprawdę tylko osoby, które były wczoraj na trasie wiedzą, z czym dane im było się zmierzyć. Żaden film ani zdjęcie nie oddadzą wczorajszej pogody. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom należą się wielkie gratulacje, jesteście twardzielami!
Dziękujemy, że byliście dla siebie nawzajem wsparciem. Opisywane przez Was sytuacje wzajemnej pomocy i otuchy były dla nas potwierdzeniem tego, że braterstwo w górach to rzecz najważniejsza.
Myślę, że każdy z nas nauczył się wczoraj czegoś nowego i zdobył kolejną wiedzę o sobie samym i o potędze przyrody, której należy się pokora i respekt.
Kilka słów do osób, które zatrzymaliśmy w Schronisku na Hali Szrenickiej, po tym jak w trakcie zawodów skróciliśmy tam dodatkowo limit czasu. Wiemy, że mogliście czuć się zawiedzeni, ale jesteśmy pewni, że to była jedyna słuszna decyzja, którą mogliśmy podjąć. Pogoda pogorszyła się względem tej zapowiadanej jeszcze w piątek wieczorem i nie mogliśmy narazić Was na zbyt długie przebywanie na grzbiecie w takich warunkach. Pamiętajcie, że w niższych partiach gór było jeszcze względnie spokojnie, najgorsze zaczynało się wyżej. Mamy nadzieję, że przyjęliście tą decyzję ze zrozumieniem. Była podjęta tylko i wyłącznie ze względu na Wasze bezpieczeństwo. Wszystkie decyzje i rozmowy dotyczące Waszych próśb będziemy rozpatrywać indywidualnie w najbliższym czasie.
Ogromne podziękowania kierujemy do całej ekipy wolontariuszy oraz ratowników PCK Poznań, którzy mimo wielu trudności związanych z pogodą stanęli na wysokości zadania i zrobili wszystko co mogli, abyście czuli się zaopiekowani. Szczególne podziękowania kierujemy do sędziów na trasie, którzy wskazywali Wam kierunek biegu oraz całej ekipie, która oznakowała trasę. Wiemy, że Wy szczególnie mocno dostaliście w kość.
Dziękujemy GOPR Karkonosze za obstawę biegu, pomoc na trasie oraz wszelkie konsultacje i rozmowy. Dziękujemy Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu oraz Nadleśnictwu Śnieżka za rady i czas poświęcony na dyskusje.
Dziękujemy ekipie Stowarzyszenia Biegu Piastów za nieocenioną, bezinteresowną pomoc, schroniskom na trasie – szczególnie całej obsłudze Schroniska Odrodzenia, która zgodziła się na organizację mety i pomoc, dosłownie na kilkanaście godzin przed startem.
Słowa podziwu i uznania kierujemy do wszystkich fotografów i ekipy filmowej, którzy mimo wszystko postanowili wyjść na trasę i czekać na Was, żeby chociaż w jakimś stopniu oddać charakter biegu i pokazać Waszą determinację.
Dziękujemy Policji, firmie przewozowej za błyskawiczną, bezproblemową organizację i pomoc oraz wszystkim zaangażowanym, którzy mieli wpływ na przebieg zmian związanych z reorganizacją całych zawodów. Dziękujemy również wszystkim partnerom i sponsorom, którzy licznie wsparli nasze wydarzenie.
To był trudny weekend, ale cieszymy się, że mogliśmy się z Wami spotkać, poznać nowych ludzi, przywitać starych znajomych. Na pewno wszyscy zapamiętamy ten czas na długo, a edycja ZUKa 2019 przejdzie do historii jako wyjątkowo trudna i wymagająca.
Do zobaczenia w górach 🙂