Uwaga zawodnicy – poniżej przedstawiamy pierwszy komunikat startowy.
Przeczytajcie uważnie ❗️
🟠 Sytuacja pogodowa w Karkonoszach, a co za tym idzie warunki na szlakach zmieniają się bardzo dynamicznie. W ostatnich dniach szlaki były bardzo oblodzone, na kolejne dni zapowiadane są intensywne opady deszczu oraz ujemne temperatury. Jednocześnie bardzo ciężko jest przewidzieć jakie warunki na szlakach będą panować za trzy tygodnie – 24 lutego, w dniu biegu. Może się okazać, że niektóre fragmenty trasy również będą bardzo oblodzone.
🟠 Chcielibyśmy przygotować Was na taki scenariusz, dlatego po konsultacjach z GOPR Karkonosze, już dzisiaj informujemy Was, że z dużym prawdopodobieństwem w wyposażeniu obowiązkowym będą raczki/raki biegowe/buty z kolcami, które w sytuacji oblodzenia rekomenduje i zaleca GOPR Karkonosze. Jeśli zapadnie taka decyzja odcinek Śnieżki – zarówno na wejściu jak i zejściu (aż do wypłaszczenia na Czarnym Grzbiecie) będzie fragmentem, na którym będzie obowiązek założenia i biegania/wchodzenia w tym sprzęcie. Jednocześnie zaznaczamy, że mogą być przydatne również na innych fragmentach trasy i będzie zalecane ich używanie, na Śnieżce będzie to natomiast wymagane i sprawdzane przez sędziów.
🟠 Ostateczna decyzja co do obowiązkowego posiadania raczków zostanie podjęta na tydzień przed zawodami, również w konsultacji z GOPR, i każdy uczestnik zostanie o tym poinformowany (na numer telefonu wskazany w formularzu zgłoszeniowym otrzymacie smsa z linkiem do komunikatu startowego na naszej stronie).
🟠 Informujemy Was o tym już dzisiaj, ponieważ jest to dostateczna ilość czasu aby przygotować się na taką ewentualność.
🟠 Zalecamy zakup raków biegowych z dużymi zębami i gumowym naciągiem na cholewkę, które dają najlepszą przyczepność. Jest to również solidny zakup na lata, który na pewno przyda Wam się nie tylko na ZUKu. Jednocześnie podpowiadamy, że taki sprzęt można wypożyczyć, również w Karpaczu (niektóre wypożyczalnie narciarskie mają w ofercie raczki).

 

źródło zdjęcia: Google Earth https://earth.google.com/web/@50.73833753,15.73609201,1397.72477719a,1117.68224868d,35y,134.0648443h,84.4341609t,0r/data=OgMKATA