Propozycje sprzętu obowiązkowego od INOV-8

Dni i godziny do startu ZUK-a zaczynają biec coraz szybciej, niebawem połowa lutego i do 11 marca zostanie już niecały miesiąc. Jako, że w Karkonoszach o tej porze możecie liczyć zazwyczaj na niezwykle trudne warunki, wraz z naszym partnerem sprzętowym Inov-8 przygotowaliśmy kilka porad w co warto się zaopatrzyć na start.
Pamiętajcie, będzie, z dużym prawdopodobieństwem, zimno, śnieżnie i wietrznie ! Aby Wam ułatwić przygotowanie i wybór naszą selekcję oparliśmy o wyposażenie obowiązkowe na bieg.

Kurtka. Tu nie ma miejsca na kompromisy, musi być wodoodporna, chronić przed wiatrem i oddychać. Najlepiej żeby była także ultralekka. Proponujemy nasz model Stormshell. Wersję męską znajdziecie tu http://inov-8.pl/product-mon-2301-Kurtka-przeciwdeszczowa-inov-8-AT-C-Stormshell-Blekitna-.html a model damski tu http://inov-8.pl/product-mon-2303-Kurtka-przeciwdeszczowa-inov-8-AT-C-Stormshell-Morska-Damska-.html .
Kurtka Stormshell posiada 2,5 warstwową membranę o wodoodporności na poziomie 20 000 mm słupa wody i oddychalności 20 000 g/m2/24h. Całość wieńczy dopasowujący się kaptur z modulowanym daszkiem. Żadne zimno Wam niestraszne.

mon_pm_Kurtka-przeciwdeszczowa-inov-8-AT-C-Stormshell-Blekitna--2301_1

Rękawiczki. Ciepłe i z membraną zapewnią ochronę przed zimnem, wiatrem i wodą. Model Race Ultra MITT będzie jak znalazł http://inov-8.pl/product-mon-2046-Rekawice-Race-Ultra-MITT.html . Ich zaletą jest ponadto przeznaczenie zarówno dla Pań jak i Panów.

mon_pm_Rekawice-Race-Ultra-MITT-2046_1

Czapka/chusta wielofunkcyjna. Mamy tego sporo w różnych wersjach kolorystycznych. http://inov-8.pl/search.php?text=wrag Atutem jest opakowanie które zawiera 2 chusty 😉 Wykonana jest z wysokiej jakości oddychającej tkaniny. Nie ma szwów. Jest rozciągliwa tylko w jednej płaszczyźnie. Chroni głowę w czasie upału. Zabezpiecza przed zimnem. Odprowadza pot. Bardzo szybko schnie. Może być zakładana na dziesiątki sposobów. Dla bardziej wymagających jest wersja ze 100% wełny Merino http://inov-8.pl/product-mon-1748-chusta-inov-8-merino-wrag-czarna.html.

mon_il_chusty-inov-8-wrag-30-niebiesko-blekitna-i-czerwono-szara-2044

Dodatkową warstwą ocieplającą w razie potrzeby może być taka bluza z kapturem http://inov-8.pl/search.php?text= Bluza. Bluza z 96% wełną Merino, z kapturem. Idealna na chłodne dni – lekka, a zarazem trzymająca ciepło. Jeżeli szukacie tańszej alternatywy, może to być bluza z długim rękawem, byle była lekka, oddychająca i przyzwoicie trzymała termikę ciała.

Jeśli chodzi o plecak to proponujemy 2 modele w zależności od Waszych potrzeb ładunkowych. Może to być 5l http://inov-8.pl/product-mon-1926-Plecak-Inov-8-Race-Ultra-5-M-L.html lub 10l http://inov-8.pl/product-mon-1928-Plecak-Inov-8-Race-Ultra-10-M-L.html. Dodatkowym atutem są 2 wersje rozmiarowe, pozwoli to doskonale dopasować plecak do fizjonomii Waszego ciała. Plecak Race Ultra to niezwykle lekka konstrukcja o przemyślanych rozwiązaniach. Posiada 2 miękkie bidony z rurkami o pojemności 500 ml każdy, w ten sposób picie na trasie staje się dziecinnie łatwe. Dodatkowo można wyposażyć go w bukłak i zwiększyć ilość płynu. Bukłak montowany jest w osobnym przedziale z łatwym dostępem w przypadku potrzeby uzupełnienia płynu. Race Ultra posiada aż 8 kieszonek w tym dwie z rozciągliwej siatki pozwalające schować i wyjąć w szybki sposób na przykład kurtkę. Na wyposażeniu jest gwizdek, jeden z elementów wyposażenia obowiązkowego na bieg. Produkt nagrodzony złotym medalem na targach ISPO 2015/16.

inov8-race-ultra-5-167234

W kolejnym odcinku zaproponujemy Wam produkty z wyposażenia zalecanego.