ZUK przeniesiony na 2022

To chyba najgorsza wiadomość jaką możemy Wam przekazać, ale niestety.. ZUK w tym roku się nie odbędzie.
🔴 Zawody i cała lista startowa zostają przełożone na 2022 rok 🔴
🔹Wiemy jak bardzo czekaliście na ten bieg, wiemy, że teraz czujecie wielki zawód i złość. Uwierzcie nam, my również. Długo nie dopuszczaliśmy do siebie tej myśli, nie przechodziło nam to przez gardło. Ale nie możemy dłużej czekać z decyzją, mając na uwadze Was, Wasze plany i rezerwacje, naszych Partnerów, całą Ekipę organizatorską, a także wielkie koszty z jakimi wiąże się organizacja takiego wydarzenia. Niestety nie możemy czekać z decyzją do ostatniej chwili. Na ten moment wszystkie znaki i aktualny stan rzeczy wskazują na to, że organizacja biegu będzie niemożliwa.
🔹Liczyliśmy, że obostrzenia w ostatnim czasie jeszcze zmienią się na naszą korzyść, że będzie można zorganizować zawody nawet w czerwonej strefie jak zapowiadały rządowe tabelki. Działaliśmy normalnie, pracowaliśmy tak, jakby zawody miały się odbyć, część działań przesunęliśmy na ostatnią chwilę. Zgodę na nasze zawody musi wydać bardzo wiele instytucji, a zgody te wydawane są w oparciu o aktualne obostrzenia, a nie “to co będzie” (co jest zrozumiałe, bo w dzisiejszych czasach nie sposób przewidzieć jakie przepisy będą za tydzień).
🔹Decyzja o organizacji naszych zawodów musi być podjęta z minimum miesięcznym wyprzedzeniem, takie są też przepisy. Na dzień dzisiejszy niestety nic nie wskazuje na to, aby sytuacja organizatorów imprez w naszym kraju miała się w tym czasie poprawić. Nie możemy sobie pozwolić niestety na luksus podejmowania decyzji na 2 tygodnie przed imprezą i robimy to także z szacunku do Was i Waszego czasu.
🔹Na naszą decyzję wpłynęło wiele czynników. Nie jest to tylko sytuacja w naszym kraju, ale także sytuacja w Czechach. Czesi zamknęli swoje granice dla cudzieziemców i tym samym ruch turystyczny. Jedna czwarta trasy ZUK przebiega po czeskiej stronie i w tym momencie wydana przez KRNAP zgoda na organizację zawodów nie jest już aktualna. Odgórny zakaz organizacji imprez w Polsce cofa dla nas także wydaną zgodę Karkonoskiego Parku Narodowego. Przeprowadziliśmy szereg konsultacji z włodarzami miast i niestety od nikogo nie jesteśmy w stanie usłyszeć nic dającego nadzieję, że sytuacja zmieni się na lepsze. Nie zamierzamy także organizować “biegu wirtualnego” ani innych form indywidualnego współzawodnictwa na tej trasie. Karkonosze zimą potrafią być naprawdę ekstremalne i nie wyobrażamy sobie namawiać nikogo do przemierzania tej trasy bez odpowiedniego zabezpieczenia i zaplecza. Nie ma również możliwości aby przełożyć termin biegu na późniejszy, 6 marca to była ostatnia możliwa do zaakceptowania data przez Karkonoski Park Narodowy. Od marca do czerwca obowiązuje w Parku zakaz organizowania imprez sportowych, ze względu na okresy lęgowe ptaków.
🔴Jeśli chodzi o kwestie organizacyjne – tegoroczna edycja zostaje przełożona na przyszły rok. Lista startowa i rezerwowa pozostają niezmienne. Każdy zawodnik ma prawo zrezygnować i uzyskać zwrot wpisowego lub dokonać zamiany z innym zawodnikiem. Kiedy opublikujemy aktualizację regulaminu poinformujemy Was w komunikacie tutaj i naszej stronie.
To miał być VIII Zimowy Ultramaraton Karkonoski. Bardzo chcieliśmy się z Wami wszystkimi spotkać w Karkonoszach, przeżyć po raz kolejny ten wspólny weekend, widzieć Wasze zmęczenie, satysfakcję i radość. Jest nam po ludzku, zwyczajnie strasznie przykro i naprawdę liczyliśmy na to, że od nowego roku życie i sport zaczną wracać do normalności, przecież my wszyscy tak bardzo tego potrzebujemy. Mamy nadzieję, że wrócimy za rok już w normalnych czasach i z jeszcze większą- naszą energią do działania i Waszą mocą do biegania i zmierzenia się z trasą i własnymi słabościami.
W weekend 6-7 marca i tak zapewne będziemy w Karkonoszach, tak symbolicznie, nie wyobrażamy sobie być wtedy gdzieś indziej..
🔴Informacja organizacyjna – Dom Wczasowy Mieszko prosi o odwoływanie rezerwacji mailowo, nie telefonicznie.
Trzymajcie się ciepło i zdrowo,
Team ZUK